Wykonujesz mnóstwo działań, robisz drugi etat w mediach społecznościowych, ale wciąż bez efektów?
Robisz dokładnie to, co eksperci, dosłownie kopiujesz ich rozwiązania, ale u Ciebie to nie działa?
Jesteś już zmęczona tym, że próbujesz, testujesz, ale nic się nie zmienia?
Masz problem z wyróżnieniem się, mówieniem własnym głosem. Wiesz, że warto stosować storytelling, ale skąd brać te historie?
Gdy słuchamy historii czujemy się, jakbyśmy znali tę osobę, zaczynamy trochę żyć jej życiem. Historie angażują emocje, a emocje są kluczem do budowania zaufania i relacji!
Opowiadając historie, w których potencjalny klient odnajduje siebie, pokazujesz, że świetnie rozumiesz, z czym się mierzy. Dzięki temu odbiorcy czują się bardziej zrozumiani i widzą w Tobie osobę, która może im pomóc.
Storytelling zatrzymuje uwagę na dłużej – jeśli Twoja historia będzie naprawdę ciekawa i wciągnie czytelnika, odbiorca będzie się mógł z nią utożsamić, to od razu poczuje: “ja też tak chcę!”, zacznie się zastanawiać, jak Ty to zrobiłaś i współpraca z Tobą będzie już naprawdę naturalną koleją rzeczy.
Znajdziesz w nim 6 schematów, które pomogą Ci tworzyć różnorodny storytelling:
Tych schematów możesz używać wielokrotnie, wkładając w nie różne historie. To nie tylko 6 treści, a dziesiątki różnych treści, które możesz włożyć w te ramy, by stworzyć z nich wciągające historie.
Zacznij wreszcie komunikować się z odbiorcami w taki sposób, żeby mieli poczucie, że rozumiesz ich potrzeby i doszłaś już do celu, w którym oni chcą być. A w dodatku uwielbiają Cię słuchać, więc… dlaczego by w sumie nie poprosić Ciebie o to, żebyś to Ty im towarzyszyła w tej drodze?
Hej! Nazywam się Ola Pospiszyl.
Przez lata jako copywriterka pracująca w agencji SEO, a potem w dużym portalu internetowym pisałam teksty jak od sztampy. Serio.
W 2019 r. zaczęłam tworzyć powieść i uczyć się storytellingu od scenarzysty.
W 2022 r. pojawił się ChatGPT, który sprowokował u mnie jeszcze większą potrzebę pisania wyróżniających się treści.
A jak się łatwo wyróżnić? Dzięki storytellingowi oczywiście.
Zaczęłam badać struktury opowieści. Jak można wykorzystać to w biznesie? Czy każda przygoda nadaje się do opowiedzenia w marce? Jak skondensować to na Instagrama?
W 2024 r. założyłam Hippie Story i…
po wielu popełnionych błędach zrozumiałam, że tutaj przede wszystkim liczy się szczerość, autentyczność i prawdziwe emocje. Zrozumienie, z czym mierzy się klient, pokazanie: “Wiem, co czujesz”.
Krok po kroku zaczęłam opracowywać proste schematy, które pozwalają storytelling wdrożyć od razu. Znajdziesz je w workbooku: “Opowiedz to”.