POZNAJ 6 SCHEMATÓW STORYTELLINGOWYCH TREŚCI


Tworzysz treści edukacyjne, które równie dobrze mógłby wygenerować ChatGPT?
A może Twoje media społecznościowe przypominają portfolio?

Jeśli:

WORKBOOK "OPOWIEDZ TO" JEST IDEALNY DLA CIEBIE

ZNASZ TO?

brak efektów

Wykonujesz mnóstwo działań, robisz drugi etat w mediach społecznościowych, ale wciąż bez efektów?

kopiujesz ekspertów

Robisz dokładnie to, co eksperci, dosłownie kopiujesz ich rozwiązania, ale u Ciebie to nie działa?

wypalenie na IG

Jesteś już zmęczona tym, że próbujesz, testujesz, ale nic się nie zmienia?

znikasz w tłumie

Masz problem z wyróżnieniem się, mówieniem własnym głosem. Wiesz, że warto stosować storytelling, ale skąd brać te historie?


Spójrz na 5 marek osobistych, które uwielbiasz obserwować.

Być może wśród nich znajdują się osoby działające w tej samej branży, co Ty.
Spójrz, co wyróżnia te profile. Może zastanawiasz się, jak oni to robią, że są tak naturalni? Komunikują się z taką lekkością, jakby siedzieli przy stole z przyjaciółmi. Nie wiem, co to za osoby, ale myślę, że jestem w stanie odgadnąć, za co je lubisz.
Za to, że zamiast sztywnego edukowania postawili na… pełne ekspresji opowieści!

A teraz wyobraź sobie, że… znów przenosisz się do szkoły (spokojnie, to tylko na chwilę :D).
No więc jesteś w szkole, dzwoni dzwonek, idziesz do klasy. Zastanów się, na jakiej lekcji chciałabyś się znowu znaleźć. Gdybyś miała znów na 45 minut znaleźć się w którejś ze szkół, do których chodziłaś, na jaką poszłabyś lekcję?

Pewnie nie trafiłabyś do nauczyciela, który miał największą wiedzę, prawda? Przypuszczam, że raczej też nie poszłabyś do osoby, która najjaśniej tę wiedzę przekazywała. Strzelam, że wybrałabyś nauczyciela, który trochę był dziwakiem, ale jego lekcje to było prawdziwe show! Zgadłam?

Skoro tu jesteś i zainteresowałaś się storytellingiem, to pewnie już wiesz, że:

HISTORIE ANGAŻUJĄ

Gdy słuchamy historii czujemy się, jakbyśmy znali tę osobę, zaczynamy trochę żyć jej życiem. Historie angażują emocje, a emocje są kluczem do budowania zaufania i relacji!

POKAZUJĄ, ŻE ROZUMIESZ PROBLEM

Opowiadając historie, w których potencjalny klient odnajduje siebie, pokazujesz, że świetnie rozumiesz, z czym się mierzy. Dzięki temu odbiorcy czują się bardziej zrozumiani i widzą w Tobie osobę, która może im pomóc.

ZATRZYMUJĄ UWAGĘ

Storytelling zatrzymuje uwagę na dłużej – jeśli Twoja historia będzie naprawdę ciekawa i wciągnie czytelnika, odbiorca będzie się mógł z nią utożsamić, to od razu poczuje: “ja też tak chcę!”, zacznie się zastanawiać, jak Ty to zrobiłaś i współpraca z Tobą będzie już naprawdę naturalną koleją rzeczy







Próbowałaś już storytellingu, ale nie do końca wiesz, jak robić to dobrze?

Przygotowałam dla Ciebie workbook „Opowiedz to”, dzięki któremu krok po kroku napiszesz swoje historie. 

Znajdziesz w nim 6 schematów, które pomogą Ci tworzyć różnorodny storytelling:

  1. Transformacja
  2. Kontrast
  3. Moje wartości
  4. Problem klienta
  5. 10 faktów o mnie
  6. Pogromca mitów

Tych schematów możesz używać wielokrotnie, wkładając w nie różne historie. To nie tylko 6 treści, a dziesiątki różnych treści, które możesz włożyć w te ramy, by stworzyć z nich wciągające historie.

Zacznij wreszcie komunikować się z odbiorcami w taki sposób, żeby mieli poczucie, że rozumiesz ich potrzeby i doszłaś już do celu, w którym oni chcą być. A w dodatku uwielbiają Cię słuchać, więc… dlaczego by w sumie nie poprosić Ciebie o to, żebyś to Ty im towarzyszyła w tej drodze

JESTEŚ GOTOWA NA OPOWIEDZENIE SWOJEJ HISTORII?

To jak? Wolisz nadal tworzyć treści, które równie dobrze mógłby wygenerować ChatGPT? Czy chces nauczyć się sposobu, dzięki któremu Twoje treści zaczną się wyróżniać w tym oceanie nijakości?

Opowiedz swoją historię i pokaż odbiorcom, że jesteś człowiekiem z krwi i kości. Masz swoje emocje, swoją historię, swoje doświadczenia. Pozwól im utożsamić się z tym, co robisz.

Wiem, o czym mówię!

Hej! Nazywam się Ola Pospiszyl.

Przez lata jako copywriterka pracująca w agencji SEO, a potem w dużym portalu internetowym pisałam teksty jak od sztampy. Serio. 

W 2019 r. zaczęłam tworzyć powieść i uczyć się storytellingu od scenarzysty. 

W 2022 r. pojawił się ChatGPT, który sprowokował u mnie jeszcze większą potrzebę pisania wyróżniających się treści. 

A jak się łatwo wyróżnić? Dzięki storytellingowi oczywiście. 

Zaczęłam badać struktury opowieści. Jak można wykorzystać to w biznesie? Czy każda przygoda nadaje się do opowiedzenia w marce? Jak skondensować to na Instagrama? 

W 2024 r. założyłam Hippie Story i…

po wielu popełnionych błędach zrozumiałam, że tutaj przede wszystkim liczy się szczerość, autentyczność i prawdziwe emocje. Zrozumienie, z czym mierzy się klient, pokazanie: “Wiem, co czujesz”. 

Krok po kroku zaczęłam opracowywać proste schematy, które pozwalają storytelling wdrożyć od razu. Znajdziesz je w workbooku: “Opowiedz to”.